Jak.pl? Zadaj pytanie

Profil użytkownika

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Za pomocą programu Everest albo Motherboard Monitor - oba są darmowe i proste w obsłudze.

jak sprawdzić płytę główną

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Najłatwiej będzie sformatować partycję na której mamy Windowsa - tylko trzeba to zrobić nie z poziomu windowsa - czyli np korzystając z płyty instalacyjnej win xp, albo visty czy windows 7.

jak usunąć windows xp

Kategoria: Kultura i rozrywka 13 lat temu

Cały szereg programów posiada teraz opcje edycji napisów - nawet nasz rodzimy BEST Player. Są też programy przygotowane specjalnie pod tworzenie napisów, jak np Subtitle Workshop. Jak się uprzesz to można też w notatniku, ale wtedy jest kupa roboty.

jak zrobić napisy do filmu?

Kategoria: Edukacja 13 lat temu

Podstawy są takie, żeby umieszczać książki w kolejności alfabetycznej, biorąc pod uwagę pierwszą literę nazwiska. Jeśli jest kilku autorów to pierwsza litera nazwiska pierwszego z nich się liczy. Sam wpis powinien wyglądać w ten sposób - "Słowacki J., Kordian, Warszawa, 1977", czyli nazwisko i pierwsza litera imienia autora, tytuł, miejsce i data wydania książki.

jak pisać bibliografię?

Kategoria: Edukacja 13 lat temu

Tak żeby nikt cię nie złapał ;) Najlepiej działa polecana przez starych górali metoda wydrukowania ściąg czcionką 4 i wsadzenie ich do przezroczystego długopisu - wtedy szansa, że ktoś to zauważy jest minimalna.

jak ściągać?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

W windowsie to klikasz prawym klawiszem myszy na wybraną ikonę partycji dysku, którą chcesz sformatować w "Mój komputer". Tam wybierasz ustawienia, jaki system plików (ntfs, fat) i jazda. Pod command line to polecenie "format [literka partycji]".

jak sformatowac dysk?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Są jakieś specjalne stronki temu poświęcone - warto pogooglać. Teraz jak ludzie mogą przenosić numery między sieciami już nie jest tak łatwo jak kiedyś ;)

jak sprawdzić numer telefonu?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Możesz otworzyć plik .dat z archiwum notatnikiem, lub też przerzucić do swojego gg - i tam go otworzy bez problemów.

jak odczytać archiwum gg?

Kategoria: Sport 13 lat temu

Po pierwsze - zwiększ masę ;) Każdy ci powie, że masz nie przesadzać z treningami, pamiętać o regeneracji i trzymać michę - czyli po prostu jeść dużo, żeby zapewnić organizmowi budulec, z którego będzie mógł tworzyć mięśnie.

jak ćwiczyć na siłowni?

Kategoria: Edukacja 13 lat temu

To zależy też do czego nam potrzebne. Są różne rodzaje CV - mogą być chronologiczne, celowe i funkcjonalne. Te pierwsze to wiadomo - co robiliśmy w życiu w porządku chronologicznym. Te drugie mają podkreślić twoje mocne punkty bez zachowania chronologii, czyli zaczynasz od tego z czego jesteś najbardziej dumny. A te ostatnie skupiają się na twoich konkretnych umiejętnościach czy cechach - takie już piszesz pod konkretną robotę jak chcesz mocno błysnąć.

jak napisac dobre cv?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Krótka odpowiedź - pasywne chłodzenie, czyli gdzie się da zastąpić wiatraki jak najlepszymi radiatorami. Tam gdzie wiatraków nie można w ogóle wyrzucić to zakupić jakieś specjalistyczne - jak najcichsze. Nie próbowałbym raczej jakiś domowych rozwiązań typu obkładanie obudowy od wewnątrz kartonami po jajkach - jako, że zaburzy to przepływ powietrza i się komp będzie grzał.

jak wyciszyć komputer?

Kategoria: Sport 13 lat temu

Hmmm. Za dzieciaka to się robiło tak, że brało się gruby kij z giętkiego drewna np leszczyny, zakładało cięciwę z jakiegoś sznurka czy rzemienia i jazda :D Wcześniej można też namoczyć kij i jak jest mokry wygiąć go odpowiednio w zaciskach stolarskich, żeby miał odpowiedni kształt.

jak zrobić łuk?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Potrzebny będzie jakiś głośnik o niskim paśmie przenoszenia, wzmacniacz z filtrem i jeszcze parę rzeczy. Generalnie to najlepiej poszukać na jakiś forach poświęconych elektronice - tam na pewno ci pomogą.

jak zrobić subwoofer?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Bardzo łatwo - nawet w Paincie to można zrobić. Otwierasz zdjęcie Paintem - tam wybierasz opcję obraz -> rozciągnij/pochyl i tam w polu rozciągnij wpisujesz o ile procent chcesz zmienić rozmiar zdjęcia w poziomie i pionie. Jak chcesz z kolei uzyskać konkretny rozmiar w pikselach musisz skorzystać z innego programu - np darmowego irfanview i tam szukaj opcji resize.

jak zmienic rozdzielczosc zdjecia?

Kategoria: Nowe technologie 13 lat temu

Łatwo - przez kod *124*# (i zatwierdzenie go zieloną słuchawką), lub zadzwonić pod nr *500 i tam załatwić. Można też to zrobić online przez stronkę orange.

jak sprawdzić stan konta w orange

Paszport Pino - logowanie