Jak.pl? Zadaj pytanie

Pytanie

Dodane przez Redakcja Jak.pl 0 0 bilans ocen: 0

8 lat temu

jak.pl serwis z pytaniamiCzy wampiry istnieją?

Za sprawą filmów takich jak Saga Zmierzch czy Underworld czy choćby Blade Wieczny Łowca, na niemal całym świecie odżyło zainteresowanie wampirami. Wielu zazwyczaj młodszych fanów tego typu filmów nie zna pochodzenia wiary w tego typu istoty, ale także nie brakuje osób wierzących w ich istnienie. Od wieków ludzie zastanawiają się czy istnienie wampirów jest tylko bajką wymyśloną do straszenia dzieci, czy rzeczywiście niesie ona ze sobą prawdę.

 

Wiara w istnienie wampirów jest silnie zakorzeniona w tradycji krajów słowiańskich. Prawdopodobnie to, że pojawiły się one także w innych kulturach może być związane z handlem niewolnikami, wśród których mieszkańcy krajów słowiańskich stanowili bardzo liczną grupę. Wampirem można było stać się na kilka sposobów. Zazwyczaj sądzono, że wampirami staja się samobójcy, wiedźmy, osoby, które zginęły gwałtowną śmiercią, a nawet osoby rude czy leworęczne.

 

Obecny wizerunek wampira w kulturze współczesnej uległ znacznemu zniekształceniu. Nie pełnią już one rolę przestrogi przed popełnianiem złych czynów,a często nadaje się im cechy bohaterów i istot dobrych. Jednak geneza tych istot była zgoła odmienna i kojarzyła się z najgorszymi mocami, i ogromnym niebezpieczeństwem dla życia człowieka. Czy wampiry istnieją naprawdę. Tak istnieją w wierzeniach ludowych, popkulturze czy tradycji wielu krajów. Jednak czy w świecie realnym można spotkać wampira? Podobno w każdej legendzie jest ziarno prawdy.

Paszport Pino - logowanie