Jak.pl? Zadaj pytanie

Pytanie

Dodane przez Redakcja Jak.pl 0 0 bilans ocen: 0

8 lat temu

jak.pl serwis z pytaniamiJak pozbyć się gumy przyklejonej do ubrania?

Będąc małymi szkrabami pewnie nagminnie wyciągaliśmy od rodziców pieniądze na rozmaite gumy do żucia, które później wielokrotnie wyciągaliśmy ze swojej buzi, ugniataliśmy w rękach, a potem zostawialiśmy w różnych miejscach w domu. Problem w tym, że tak pozostawiane gumy często okazywały się później pułapkami na nasze ubrania, które po przylepieniu się gumy do żucia sprawiały już o najwyżej wrażenie ciucha nadającego się do wyrzucenia.

 

Wbrew pozorom jednak takie ubranie nie tylko można było z owej gumy oczyścić, ale także nie zniszczyć samego materiału Zobaczcie zatem jak to zrobić!W przypadku pojawienia się takiego problemu trzeba działać natychmiastowo. Jednakże aby uniknąć zniszczenia odzienia, nie wolno podejmować prób usuwania gumy, gdy jest ona miękka i rozciągliwa. Dlatego też należy uprzednio włożyć ubranie do zamrażarki na 1 - 1, 5h, a dopiero po jego wyjęciu spróbować zeskrobać gumę (powinna zejść w całości).

 

Jeśli jednak na naszej odzieży nadal znajdować się będą pozostałości po gumie, należy wówczas nanieść na nią odrobinę soli oraz płynu do mycia naczyń i delikatnie potrzeć. Ubranie należy natychmiast wyprać (ręcznie/w pralce), by nie pozostała plama po płynie i soli. I po problemie!

Paszport Pino - logowanie