Jak.pl? Zadaj pytanie

Pytanie

Dodane przez Redakcja Jak.pl 0 0 bilans ocen: 0

11 lat temu

jak.pl serwis z pytaniamiJak napisać dobre CV?

 

CV czyli Curriculum Vitae to wbrew pozorom jedna z kluczowych rzeczy, która może decydować o naszej przyszłości. Dobrze sporządzone, może znacznie pomóc w zdobyciu wymarzonej prac. Dlatego też zasiadając do pisania CV zawsze powinniśmy przygotowywać je jak najbardziej sumiennie i wiarygodnie. CV jest życiorysem, w którym wyszczególnia się wszystkie osiągnięte przez nas dokonania takie jak ukończenie szkół, kursów, doświadczenie zawodowe oraz szereg innych dodatkowych umiejętności, które mogą przydać się na stanowisku, na które aplikujemy. 
 
Pisząc CV należy pamiętać, by było ono wykonane według określonych reguł, ale także by było przystępnie i przejrzyście przygotowane. Bardzo często osoby, które dokonują rekrutacji, przeglądając setki CV poświęcają tylko chwilę zwracając uwagę np na nasze doświadczenie czy wykształcenie jakie posiadamy. Dlatego też nie zaleca się stawiania na ilość, a jakość. Równie ważne jest również dostosowanie treści CV do konkretnego stanowiska. Jeśli aplikujemy na przykład w konkursie na stanowisko sekretarki, potencjalnego szefa nie zainteresuje raczej to, że uwielbiamy pływanie czy jazdę konną.
 
Oczywiście nie należy też kłamać i pisać, ze waszą pasją jest siedzenie za biurkiem i odbieranie telefonów i przyrządzanie kawy, bo w takie zapewnienia nikt nie uwierzy. Po po prostu musimy dostosować nasze zainteresowania i kwalifikacje do konkretnych oczekiwań pracodawcy.

Paszport Pino - logowanie