Jak.pl? Zadaj pytanie

Pytanie

Dodane przez Redakcja Jak.pl 0 0 bilans ocen: 0

9 lat temu

jak.pl serwis z pytaniamiJak zrobić łuk?

 

Jeszcze kilka lat temu, przed erą komputerów i gier telewizyjnych praktycznie każe dziecko bawiło się na podwórku wykonanym własnoręcznie lub przy pomocy rodziców łukiem. Najczęściej powstawał one z najprostszych i najłatwiej dostępnych materiałów jakim była leszczyna. Wystarczyło tylko znalezienie odpowiedniego kawałka drewna, który po połączeniu dwóch jego końców uformuje się w łuk. Leszczyna do tego celu nadaje się idealnie ze względu na swą wytrzymałość, elastyczność i łatwość formowania.

Drugim ważnym elementem, który pozwoli nam na zrobienie prostego łuku jest odpowiednia cięciwa. Często popełnianym błędem na tym etapie jest dobór nieodpowiedniego tworzywa na cięciwę. Nie może być to na przykład żyłka rybacka ponieważ po oddanym strzale rozciągnie się ona nieodwracalnie sprawiając, że każde kolejne wypuszczenie strzały będzie coraz słabsze.

Kiedy znajdziemy już odpowiednią cięciwę, osadzamy ją na łuku. By to uczynić wycinamy na obu końcach rowki, w które następnie zostanie włożona cięciwa Dzięki nim pozostanie ona na swoim miejscu. Taki prosty łuk można praktycznie uznać za skończony. Pozwala on na zabawę i ćwiczenie podstaw łucznictwa, ale nawet  mimo tego, że nie ma on dużych możliwości, to nie należy zapominać, że każde strzelanie powinno odbywać się w warunkach niezagrażających innym. 

Paszport Pino - logowanie