Jak.pl? Zadaj pytanie

Pytanie

Dodane przez Redakcja Jak.pl 0 0 bilans ocen: 0

12 lat temu

jak.pl serwis z pytaniamiJak oszczędzić akumulator podczas mrozów?

W obliczu uciążliwych i mocno przeciągających się mrozów wielu kierowców tuż przed porannym wyjazdem do pracy zastaje bardzo niemiłą niespodziankę w postaci nie odpalającego się silnika w samochodzie. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozładowany akumulator, który nie tylko nie zdołał wytrzymać ekstremalnie zimnej nocy, ale też bardziej się wyczerpał, niż naładował krótką drogą do pracy.

Jak zatem oszczędzić jego energię i uniknąć kolejnych rozładowań? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:
 
Po pierwsze podchodząc do auta i zapalając go po całonocnym spoczynku na mrozie warto kilka razy wdepnąć pedał gazu, by dać mu trochę więcej energii, na której będzie chodził, podczas gdy my będziemy obskrobywali szyby. Ważne jest to, by podczas etapu skrobania nie włączać dmuchaw cieplnych, które szczególnie na wyższych obrotach potrafią pozbawić nasze auto całkiem sporo energii. Podczas uwalniania szyb od oznak mrozu warto też powstrzymać się przed włączeniem świateł, które i tak podczas postoju nie okażą się w żaden sposób przydatne, a mogłyby uszczknąć trochę siły z akumulatora.
 
Po obskrobaniu szyb możemy już pomyśleć nad włączeniem najniższego obrotu dmuchaw, które definitywnie przywrócą nam pełną widoczność do drogi. Jednak pamiętajmy, że im mniej energii zużyjemy podczas jazdy do pracy, tym większa szansa, że auto odpali także przy naszym powrocie do domu. Dlatego warto stronić od takich drobnych przyjemności jak słuchanie radia, czy włączania innych elementów elektroniki.
 
Jeżeli będziemy mieli to wszystko na względzie, to nasz akumulator powinien cieszyć się długą i odczuwalną wydajnością.

Paszport Pino - logowanie