Jak.pl? Zadaj pytanie

Pytanie

Dodane przez Redakcja Jak.pl 0 0 bilans ocen: 0

9 lat temu

jak.pl serwis z pytaniamiJak kontrolować wydatki?

W dobie panującego kryzysu oszczędzanie pieniędzy w domowym budżecie staje się nie tylko koniecznością, ale i prawdziwym wyzwaniem.  Jest jednak kilka sposobów, aby w naszych portfelach zostało nieco dodatkowych pieniędzy. Po pierwsze należy dokładnie planować wydatki. Konieczna staje się lista zakupów, która ułatwia kontrolowanie tego, co znajdzie się w naszych koszykach podczas wizyty w sklepie. Ponadto lista zakupów jasno wskaże nam na co wydajemy najwięcej pieniędzy i czy wydatki te są rzeczywiście konieczne.

Warto też przeanalizować paragony. Wystarczy zbierać je przez określony czas, a następnie wykonać zestawienie na które produkty wydajemy najwięcej sum. Pamiętajmy, że kontrolowane duże zakupy, na przykład raz w tygodniu sprzyjają świadomemu wydawaniu pieniędzy niż codzienne wizyty w osiedlowym sklepie. Właśnie wtedy kupujemy po kilka nieprzewidzianych zbędnych produktów, za które w ciągu całego miesiąca możemy zapłacić spore sumy.  
 
Nauczmy się też mądrze korzystać z promocji. Czasami warto kupić więcej  produktów w dobrej okazyjnej cenie. Jednak muszą to być produkty często używane i takie, które na pewno zużyjemy, gdyż w przeciwnym razie zamiast oszczędności w portfelu, zyskamy zbędny bałagan w szafie.

Paszport Pino - logowanie